ZADZWOŃ

735-858-555

Blog

W czasie kwarantanny, kiedy twoje biuro świeci pustkami, warto zastanowić się nad zapewnieniem bezpiecznego środowiska pracy. Nie ma branży wolnej od nieuczciwych praktyk, tam gdzie można łatwo dotrzeć do wartościowych informacji, ryzyko jest dużo większe. Warto o tym pamiętać i odpowiednio się przygotowywać. Łatwy dostęp do urządzeń szpiegowskich oraz prosty sposób ich instalacji, stanowi poważne zagrożenie dla nas i naszych pracowników.

Kwarantanna, nieobecność w biurze, praca zdalna to idealny czas dla nieuczciwej konkurencji. Sprzątaczka lub konserwator którzy mają dostęp do biura, za gratyfikację pieniężną odpowiadającą półrocznej pensji, mogą zrobić o wiele więcej niż się spodziewamy. Należy także zwrócić uwagę na nieuczciwego pracownika, który może mieć dużo większą swobodę w działaniu, w związku z brakiem współpracowników, czy przełożonego. Możliwe są, także działania z zewnątrz. Przewiercenie ściany do interesującego pomieszczenia, gdzie włożony zostanie mikrofon, nie powinno wzbudzić niczyich podejrzeń, w pustym biurowcu. W każdej branży może znaleźć się osoba lub firma, która nie przestrzega podstawowych zasad obowiązujących w biznesie. Dla takich osób  zainstalowanie podsłuchu lub zlecenie montażu to żaden problem.

Praca zdalna spowodowała, że twój biznes został przeniesiony do miejsca zamieszkania. Warto się zastanowić czy jest bezpieczne, zwłaszcza jeśli pracujemy na naprawdę wrażliwych danych. Pamiętajmy także o sprawdzeniu zabezpieczeń naszych serwerów, telefonów czy komputerów.

Do wykonania badań antypodsłuchowych konieczne jest miejsce wolne zarówno od osób jak i od emitowanych sygnałów. Gdy biuro jest puste, nasi specjaliści mają idealne warunki do pracy. Oferujemy profesjonalne usługi wykrywania urządzeń takich jak: podsłuchy, mikrokamery, dyktafony, lokalizatory. Jesteśmy w stanie znaleźć urządzenia, które są zakamuflowane, uśpione lub wyłączone. Sprawdzamy nie tylko biura, ale także domy i samochody. Korzystamy z profesjonalnych urządzeń pomiarowych. Po wykonaniu czynności sprawdzających przygotujemy raport, który będzie uwzględniał zalecenia w celu poprawy bezpieczeństwa.

Ile to potrwa? Jak się przygotować? Ile to kosztuje?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu.

Jak wykryć podsłuch?
POPRZEDNI WPIS
Współpraca detektywa z adwokatem – na czym polega?
NASTĘPNY WPIS
INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij polityką prywatności. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.