ZADZWOŃ

735-858-555

Nieuczciwa konkurencja

Wieloletnie funkcjonowanie na rynku może często wiązać się z nieprzyjemnymi sytuacjami i chociaż zjawisko nieuczciwej konkurencji reguluje ustawa, to przedsiębiorcy, coraz częściej spotykają się z działaniami sprzecznymi z prawem. Fałszywe i oszukańcze postępowanie jest w stanie znacznie naruszyć dobre imię i struktury funkcjonowania przedsiębiorstwa, w efekcie czego nieprzyjemne skutki mogą niebezpiecznie dawać się we znaki przez lata, doprowadzając nawet do bankructwa. Niestety dwudziesty pierwszy wiek sprzyja poczuciu bezkarności zwłaszcza w sieci, gdzie bezprawne zachowania są coraz częściej praktykowane.

Jednak stosowania nieuczciwej konkurencji, nie można pozostawić bez konsekwencji. Procesy, które doprowadzają do zagrożenia interesu danej firmy oraz nadszarpnięcia jej reputacji, mogą zostać poddane odpowiedzialności cywilnej lub karnej- w zależności od popełnianego czynu. Na wniosek poszkodowanego, wykroczenia takie są egzekwowane. Niezbędnym aspektem, który pozwala na podciągnięcie do odpowiedzialności podmiotu, jest udokumentowanie działań podlegających nieuczciwej konkurencji. W praktyce jednak samodzielne metody nie są dość skuteczne ani proste, zwłaszcza z uwagi na fakt, że możliwość zgłaszania wniosków z tytułu nieuczciwej konkurencji, ulega przedawnieniu z upływem trzech lat.

Profesjonalna pomoc w zdobyciu dowodów może znacznie usprawnić ten proces. Dzięki potwierdzonym argumentom ofiara oszustwa z powodzeniem może zgłaszać do sądu roszczenia w sprawie o odstąpienie od szkodliwych działań, usunięcie ich skutków, a nawet zarządzenie adekwatnej zapłaty, gdy przedsiębiorca osiągnął zysk kosztem poszkodowanego.
W Biurze Detektywistycznym Hermes dzięki doświadczeniu zdobytemu na przestrzeni lat oraz doskonałej znajomości nieuczciwych zachowań, jesteśmy w stanie w pełni udokumentować bezprawne działania, poparte odpowiednio przeprowadzonymi czynnościami.

Pełen profesjonalizm naszego zespołu i dyskretnie prowadzone działania, zapewnią Państwu rezultaty, dzięki którym nieuczciwa konkurencja zostanie skutecznie zakończona, a zebrane dowody pozwolą na adekwatne ukaranie osoby odpowiedzialnej za nieetyczne zachowania.

INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij polityką prywatności. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.