ZADZWOŃ

735-858-555

Blog

Często wydaje nam się, że podsłuchy występują jedynie w filmach o tematyce szpiegowskiej. Jednak w dobie łatwego dostępu do nowych, zaawansowanych urządzeń, już przy niewielkim nakładzie finansowym każdy jest w stanie kupić urządzenie szpiegowskie.

Najcenniejsza jest informacja, dlatego jedna dobrze zainstalowana pluskwa może doprowadzić firmę do upadku. Podsłuch może udaremnić ważną transakcję lub osłabić wizerunek danej marki. W życiu prywatnym jest podobnie, po wycieku informacji niektóre z naszych spraw osobistych mogą nas skompromitować lub przyczynić się do rozpadu naszego małżeństwa.

W przypadku gdy mamy podejrzenie, że ktoś nas podsłuchuje, możemy uporać się z problemem na dwa sposoby. Zatrudnimy firmę, która zajmuje się profesjonalnym wykrywaniem podsłuchów lub kupimy odpowiedni wykrywacz i zajmiemy się tym samodzielnie. Prosimy jednak pamiętać, że urządzenia szpiegowskie w większości przypadków są nie do wykrycia na własną rękę. Ich niewielkie rozmiary i perfekcyjny kamuflaż czynią je niewidzialnymi, dlatego możemy w ogóle nie zdawać sobie sprawy z ich istnienia. Mogą zostać podrzucone nam do torebki, umieszczone pod stołem w sali konferencyjnej lub pod siedzeniem w samochodzie. Zainstalowany w taki sposób podsłuch, może przez długi czas dostarczać danej osobie informacje na temat naszego życia.

Zaletą wynajęcia specjalistów od wykrywania podsłuchów jest to, że dysponują o wiele lepszym sprzętem od tego który jesteśmy w stanie sami sobie kupić. Dzięki posiadanej wiedzy oraz zastosowaniu odpowiednich urządzeń, znalezienie podsłuchu nie powinno zając dużo czasu. Specjaliści są w stanie określić z jakim urządzeniem mają do czynienia i w jaki sposób działa. Natomiast przeszukanie przeprowadzone we własnym zakresie przy użyciu taniego wykrywacza może okazać się bezskuteczne.

Jak zlecić wykrywanie podsłuchu profesjonalnej firmie?

Nigdy nie próbujmy rozmawiać o naszych podejrzeniach z miejsc, w których mamy prawo przypuszczać, że znajduje się tam urządzenie podsłuchowe. Musimy zachować szczególną ostrożność. Wielu naszych klientów bardzo często było podsłuchiwanych przez osoby, wobec których nie mieli najmniejszych podejrzeń.

Częstym narzędziem podsłuchu okazuje się telefon komórkowy. Jeśli chcesz się skontaktować z firmą wykrywającą podsłuchy, użyj innego telefonu. Pamiętaj, że nawet twój prywatny komputer może stanowić zagrożenie, jeśli zdalnie przekaże informację zainteresowanej osobie o tym, że odwiedzasz stronę internetową firmy zajmującej się wykrywaniem podsłuchów. Spowoduje to szybką reakcję w celu zatarcia jakichkolwiek śladów. Jeśli już podzieliliśmy się naszymi podejrzeniami w pobliżu urządzenia które może okazać się podsłuchem, spróbujmy zmylić przeciwnika. Głośno zakomunikuj podanie danej sytuacji w wątpliwość jednocześnie deklarując zaniechanie dalszych działań w tej sprawie.

W przypadku wykrycia podsłuchu, profesjonalna firma doradzi nam jak należy postępować i wskaże kroki jakie powinniśmy podjąć. Niektóre firmy po wykonaniu badań antypodsłuchowych, służą doradztwem jak zwiększyć bezpieczeństwo przekazywanych przez nas informacji oraz zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą nielegalnego podsłuchu.

Na naszym rynku działają firmy które przy wykrywaniu podsłuchów posługują się jedynie podstawowymi wykrywaczami, które może nabyć każdy. Zatrudniając firmę zajmującą się wykrywaniem podsłuchów, powinniśmy dopytać jakie rodzaje urządzeń są w stanie wykryć. Jeśli będziesz mieć wątpliwości co do wyboru właściwej firmy, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego biura detektywistycznego.

Współpraca detektywa z adwokatem – na czym polega?
NASTĘPNY WPIS
INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij polityką prywatności. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.